NEW & FRESH & COOL JÍDLO

Posledních pár měsíců zahýbalo kulinářskými žebříčky a na výsluní se dostávají NOVĚ OTEVŘENÉ PODNIKY, které svým neotřelým přístupem, prostředím a originální kuchyní zaujmou i mlsné  jazýčky protřelých gurmetů. 

SMĚR SALABKA

Kam se v Praze vypravit, když vás už hlučné centrum nebaví a předměstí jsou v zimní šedi neútulná? Hřejivou atmosféru a sluneční kuchyni nabízí restaurace a vinařství Salabka. Tohle světlem zalité místo najdete v Tróji, kousek od botanické a zoologické zahrady.  Pod vedením šéfkuchaře Pavla Veltruského tu vznikají zajímavé pokrmy inspirované středomořskou kuchyní, můžete tu ochutnat místní vína nebo se ubytovat v jednom ze šesti stylově zařízených apartmánů.  

Vinařství Salabka a Restaurant Salabka, K Bohnicím 2, Praha 7 – Troja, www.salabka.cz

OD ŘÍJNA DO GRAND CRU

Spojení dvou velkých jmen vždy nasvědčuje tomu, že se bude dít něco opravdu velkého. A pokud se jedná o kuchařskou jedničku Jana Punčocháře a uznávaného sommeliéra Jakuba Přibyla, můžete si být jistí, že tento počin přinese nejen ovoce, ale také ovace! V restauraci a baru Grand Cru, kousek od Petrského náměstí, se totiž kreativitě šéfkuchaře meze nekladou, a tak si zde pochutnáte na specialitách à la carte, tříchodovém obědovém menu i výborných pochoutkách k vínu, jako jsou zauzené sýry, domácí paštiky a klobásy.

K jednomu ze široké nabídky 1 300 vín  bude totiž potřeba něco zakousnout, co myslíte?

Grand Cru restaurant & bar, Lodecká 4, Praha 1, gsm: 775 044 076, www.grand-cru.cz

CHUŤ ÁLA GINGER A FRED

Jestli vám chuťové pohárky poskakují při dobrém jídle radostí stejně jako sukně Ginger Rogers při tanci, pak si buďte jisti, že je neudržíte v klidu stejně jako Fred Astair své kotníky. V restauraci pojmenované po této světoznámé taneční dvojici si pochutnáte na francouzské kuchyni s mezinárodními prvky, těšit se můžete na designové prostředí okořeněné výškou a výhledem na starou Prahu. Budete se sem rádi vracet!

Restaurace Ginger & Fred, Tančící Dům, Jiráskovo nám. 6, Praha 2, tel.: 221 984 160, www.ginger-fred-restaurant.cz

VÍTÁ VÁS TOVÁRNA NA ILUZE

Do centra Prahy za historií? Samozřejmě! Tu prvorepublikovou si gastronomicky užijete v nově otevřené restauraci s teatrálním názvem Továrna na iluze. Česká kuchyně, lehce odlehčená a modernizovaná, vás zaujme stejně jako signature koktejly připravované dle dochovaných receptur slavných českých herců meziválečné éry. Nesou názvy jako Bohém, Kristián či Ďáblova milenka… Který z nich vám připomíná Oldřicha Nového, Lídu Baarovou či Hugo Haase?

Továrna Na Iluze, Břehová 5, Praha 1, GSM: 727 977 730, www.tovarnanailuze.cz

ASIE BEZ OKOLKŮ

Proslýchá se, že tak vyhlášené podniky, jako jsou Sansho nebo SaSaZu, mají novou konkurenci. Zjistěte, jak to je! V restauraci Ari’s se setkáte s pokrmy jihovýchodní Asie, s tradičními recepty upravenými moderně a bez zbytečného přikrášlování. Kdo stojí za tímto konceptem, který bude mít v české metropoli jistě nespočet příznivců? Indonéský šéfkuchař Ari Munandar, který vařil po celém světě, v pětihvězdičkových hotelech a restauracích z Michelin Guide. Zkušenost se pojí s láskou k jídlu, což při každém soustu zjistíte i vy.

ARI’S RESTAURANT, Slezská 1297/3, Praha 2, gsm: 724 690 713, www.arisrestaurant.cz