SOHO+ PRÁZDNINY U ŘEKY

Chuť Japonska, něžnost Provence, vůně Arábie… Restaurace SOHO je jedním z mála míst, kde si v pulzujícím velkoměstě, kterým Praha bezpo­chyby je, můžete odpočinout jako na dovolené.

Venku je horko, sluníčko se opírá do oken vaší kanceláře a vy myslíte jen na to, kam večer vyrazit, abyste si alespoň trochu té letní atmosféry užili i během pracovního týdne. Nejlepším místem v Praze, a to bez přehánění, kde si po práci i o víkendech užijete tu pravou dovolenkovou pohodu, je podolská restaurace SOHO. Začněme výhodami: zaprvé – je mimo centrum, tudíž tu nenarazíte na davy turistů, ale pouze na lidi, kteří vědí… Další plus přičítáte hned při vstupu, když míjíte bar a necháte na sebe působit členitý prostor restaurace. Tohle místo má energii! Interiér je laděný do bílé, šedé a krémové, váš pohled upoutají designové stoly a židle, květinová výzdoba a dekorace navodí nostalgickou atmosféru. Žena se romanticky nadechne, muž se zaraduje z její povznášející reakce… Každá by tu chtěla zažít svůj svatební den. Ale nepředbíhejme a přesuňme se do patia. Venkovní terase s výhledem na Vltavu dominují dvě velké postele s baldachýny po pravé a levé straně. Zarezervujte si je, ležte v nich, rozjímejte, popíjejte šampaňské, dělejte, co se vám zachce, nechte se hýčkat jako králové. Pokud se chcete dobře najíst, doporučujeme vám stolovat klasicky – vsedě, je to praktičtější. SOHO je chill out místem a především prvotřídní restaurací s nabídkou, z níž není snadné si vybrat. Každý týden je připravováno speciální menu, jež má sezonní charakter, chřest střídají lišky, lišky pak uvolňují místo dýni.

Volit můžete mezi třemi předkrmy a stejným počtem hlavních chodů, vždy je připraven i dezert. Další rozhodování vás čeká v případě, že máte rádi japonskou kuchyni. V jídelníčku najdete polévky, saláty, tempuru, nigiri, maki i sashimi, oblíbené jsou velké sety pro více lidí. Když půjdete do SOHO s přáteli, kteří sdílejí podobné chutě, určitě si sushi neodpírejte.
Hra hůlek sbližuje a s wasabi roztají ledy. Máte-li raději masa, ryby a mořské plody, ovšem tepelně upravené, vybírejte z menu à la carte. Můžeme vám doporučit svěží polévku – krevetový bisque s rajčatovým concasse, chilli a koriandrem v kokosovém mléce. Její exotickou, lehce pikantní chuť si v létě vychutnáte s domácím pečivem, které si v SOHO sami pečou a donesou vám i jeho bezlepkovou variantu. Pro ty, kteří se nechtějí před půlnocí přejíst a stačí jim něco lehčího, připravuje šéfkuchař Petr Kunc grilovanou chobotnici s pikantním kuskusem a chorizo jogurtem. „Masomilci“ si také přijdou na své. Takový sous-vide jehněčí hřbet s bramborovou terinou a lilkovým kaviárem pohladí chuťové pohárky. Po jídle se nechte zlákat dezertem nebo něčím exotičtějším. SOHO je jedinou restaurací v republice, kde si můžete zakouřit shishu z originálních skleněných vodních dýmek od Medusa Design. Součástí těchto vodnic je nádoba, do níž vám obsluha připraví koktejl, vaše kouření pak může mít příchuť citrusů, kokosu nebo vanilky.
O víkendu je SOHO oblíbeným útočištěm pro rodiny s dětmi, během brunche se tu o ty nejmenší starají zkušené au-pairky. V týdnu se restaurace stává místem pro příjemnou večeři s přáteli, uvolněnou atmosféru ocení i obchodní partneři. Na pár dní v roce, obvykle v pátek nebo v sobotu, se dveře restaurace pro běžné návštěvníky zavřou. To pak vítá personál SOHO svatebčany v čele s nevěstou a ženichem. Svatby jsou v SOHO nezapomenutelné, stejně jako všechno, co se zde odehrává.

Je čas vyslovit jedinou výtku, na kterou jsme během poslední návštěvy přišli: Proč mají v SOHO otevřeno „jen“ do půlnoci?

SOHO restaurant & garden, Podolské nábřeží 1, Praha 4, tel: 244 463 772, soho@soho.cz, www.soho.cz